Vabariigi ujumishooaja viimane ujumisvõistlus viidi läbi Keilas, 30.juunil. Juba aastaid, aastakümneid on püütud leida lahendust, kuidas pikendada ujujate ja eriti noorte ujujate hooaega. Swimclubi võttiski vastu riskantse otsuse ning tegi otsuse korralda Euronics Keila Junior CUP III juunikuu viimasel päeval. Skeptikuid oli palju, kuid tulemus oli igati rõõmustav. Starti asus 165 noorujujat üle kogu vabariigi, stardiprotokollis 428 starti. Korraldajatele nagu palsam hingele. Kümned, kümned võistluste rekordid, arvukad isiklikud ja lisaks veel noorujujate säravad silmad- peame selle võistlusega edasi minema. Euronics on hea koostööpartner, auhinnad võitjatele igati väärikad.

Tõnu ja Marcus

Tõnu ja Marcus. Pildi autor: Leili Meijel

Ja loomulikult teeb üha enam rõõmu tõsiasi, et samm-sammult, hooaeg hooaja järel suudavad meie Swimclubi ujujad pakkuda väärikat konkurentsi. Ja veel rõõmustavam selle juures on, et lisaks Keila osakonnale näeme pjedestaalil ujujaid Jürist, Laulasmaalt, Kuusalust ning küllap näeme õige pea ka sauekaid ja sakukaid, medalid kaelas.

Üks säravamaid tähti võistlustel oli kahtlemata Jüri osakonna kasvandik, praegu Soomes elav ja treeniv Marcus Forsel (sa 2003). Lisaks ülekaalukale 4 alavõidule- 50 m vabalt 25,05; 100m rinnuli 1.08,20; 50m liblikat 26,57 ja 100m kompleksi 1.02,39 ja parima poisi eriauhinnale, olles ise fortuuna esindaja, tõstis ta kübarast välja oma nimega loterii peavõidu- Euronicsi peaauhinna- Samsung Galaxy tahvelarvuti. Pole siis ka ime, et poiss on Soome selle vanuseklaasi absoluutne liider. Kuid medaleid tuli lisaks veel üsna rohkesti. Viiel distantsil startinud Ralf Lamp (sa 2004), sai täis medalikomplekti- kulla  100m selili 1.12,55, hõbeda 50m selili 33,67 ja pronksi 50m vabalt 28,05. Medalita ei jäänud ka meie tulevikutäht Jürist, Anete Mooro (sa 2003). Oma lemmik ujumisstiilis, seekord 50m liblikas, tuli tubli hõbemedal tubli tulemusega -31,50.

Tublid olid ka teised klubi noorujujad- Jane Johanson, Rebecca Reinsalu, Teele Mäerand, Grete Maria Savitsch, Henri Vilms-Jämsa, Georg Kleinson, Kai Robert Tiede, Nikita Sinkarjov ja Arseni Alektorov. Vaatame homsesse optimistlikult.

Kõiki tulemusi näeb siin.

 

Jaga seda lehte maailmaga: