20.-22. jõulukuul Sõle tänava 25m siseujulas toimunud Eesti Lühiradade meistrivõistlused tõmbasid joone alla nii 2019a. võistlustele kui ka järjekordse lõppenud kümnendi võistlustegemistele. Ja veidi isegi ootamatult on kätte jõudmas üsna tähelepanuvääriv ajahetk- 13.juunil 2020.aastal saab Keila Swimclub Indrek Sei Ujumiskool kahekümne aastaseks. Igatpidi ilus ja väärikas vanus noorukese klubi kohta.

Kuidas on kulgenud juubilari tee vabariigi ujumiselu arendades? Mäletan hästi seda päeva, kui käisime tolleaegse vabariigi esiujujaga, Indrek Seiga, kes on klubi President olnud esimesest päevast peale, Keila tolleaegse linnapea hr.Leino Mägi kabinetis ja tegime suuri plaane tulevikuks ja andsime õhinaga elu uuele klubile -Keila Swimclub. Uus Keila Tervisekeskuse ujula oli paberitel juba ilusti olemas, vajalikud kaevetöödki tehtud ning peale seda, kui Indrekuga pidime naasma Sydney Olümpiamängudelt, oli kavas päevapealt alustada hoogsat ujumistööd Keila linnas. Nii päriselus siiski ei läinud, ujula avati alles 2001.maikuus ja nii me siis alustasimegi. Üsna tühjalt kohalt. Treener Tõnu Meijeli treeninggrupi selja tagant sulgusid 2000a sügisel Kalevi Ujumiskool ujula uksed ja nii olid selle aja vabariigi parimad Indrek Sei, Raiko ja Marko Pachel, Tarmo Kilk, Triin-Karoliina Meijel, Toni Meijel jt jäänud vajaliku tööriistata- ujulata. Kogu sügis – talve sai käidud erinevates ujulates külakorda, siiani täname SK Garanti, kes meie ujujaid oma radadele lasi. Kodukootuid ujujaid teadagi kohe võtta polnud, kuid Keilas algas hoogne töö ligi 200 noorega. Keila Swimclubi kuulus esimestel tööaastatel tänu „võõrleegionäridele“ vabariigi klubide paremikku ja see andis treeneritele ja noortele kõvasti indu. Keila Swimclubisse taheti tulla, Ateena OM-ks valmistusid klubis vabariigi parim selili ujuja Martin Viilep ja meie „külalisujuja“ Prantsusmaalt David Acker; Pekingi OM-ks valmistusid klubis õed Triin ja Berit Aljand. Klubis harjutas aastaid vabariigi üks parimaid liblikujujaid Gerda Pak. Kuid klubil oli plaan laieneda ja nii alustasimegi tööd Laulasmaal, Jüri Gümnaasiumi, Saue Gümnaasiumi ja Kuusalu ujulates. Ja klubi kuuenda osakonna avasime Sakus. Laienemise mõtted on meil veel jätkuvalt peas. Klubis on tänaseks harjutamaks igal hooajal ligikaudu 1000 ujujat ja veidi rohkemgi. Noortega tegeleb igapäevaselt 12-13 treenerit. Meie eesmark on võimaldada Harjumaa lastele heal tasemel ujumisalane väljaõpe ja soovijatele ka tubli sportlik tase. Klubi panustab treenerite koolitamisele ja sellest kasvab tulu igal aastal üsna silmnähtavalt. Nö puhas klubi oma kasvandik, ehk algajast tippu, Matis Hiie on tuntud vabariigi tippu kuuluva selili ujujana, kellel tagataskus ka Balti MV kuldmedal. Eriti teeb head meelt see, et Matis nagu ka nii mõnedki teised meie klubi ujujad on otsustanud jätkata klubis tööd treenerina. Juuniorite ja noorte medaleid võidavad meie klubi ujujad regulaarselt ning on kasvamas uus põlvkond, kust loodame juba näha mitmeid ujujaid, kes kuuluvad vabariigi koondisse ning suudavad meie vabariigi ujumisau esindada rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Klubi on tuntud ka kui heade ja tasemel ujumisvõistluste korraldaja. Arena Keila CUP toimub 2020a. juba XIX korda ning Euronics Keila Junior Cup VI korda. EUL Noorte sarja finaali oleme korraldanud üle kümne aasta järjest ning kõik Harjumaa ujumisvõistlused toimuvad Swimclubi taktikepi all. Hea on mainida, et korralik ujula ja külalislahke maja on põhjuseks, et ka teised vabariigi ujumisklubid ning EUL korraldab Keilas juba üle 20 võistluse hooaja jooksul, rääkimata juba koondiste treeninglaagritest Tervisekeskuses, ning seda just tänu hosteli avamisele.

Mitte kuidagi ei saa me jätta mainimata meie tublisid koostööpartnerid, omavalitsusi ja ettevõtteid ning toetajaid, keda võime meie koduleheküljel uhkelt esile tuua.

Tõnu Meijel
peatreener

Jaga seda lehte maailmaga: