Bergenis, imekaunis Norra väikelinnas, toimusid 11.-13.detsembrini järjekordsed Põhjamaade Juunioride meistrivõistlused ujumises. Bergeni 25m ujula, mis on tänapäeva ujulateehituse viimane sõna, on ujujatele väga kiire veega. Keila Swimclubi esindas nendel võistlustel Matis Hiie koos oma treeneri Toni Meijeliga. Eestist oli tänavu ujujaid üsna arvukalt, kokku startis 31 ujujat ja Matis oli meie esinduse hulgas paremuselt 5 ujuja. Troonis teadagi meie praegune supertäht, Tartu poiss Kregori Zirk.


Matis startis oma kolmel põhidistantsil seliliujumises ning ujus igas stardis välja väga tubli isikliku tipptulemuse. Ujumises on suur arenguhüpe, kui aeg paraneb 1 sekundi võrra. Matisel oli aga 200m distantsil parandus lausa üle 2 sekundi. Korralik treenimine ja head treeningtingimused Keila Tervisekeskuses on arengu aluseks. Sügisest lisandus veel võimalus kasutada Tervisekeskuse hosteli teenuseid, mis on ujumises olnud edu pant üle kogu maailma. Kõik ühe katuse all: treeningud, toitlustus, majutus. Tulemuste kaalule ujumises annab hinnangu FINA punktitabel ja Matise vanuses tulemused üle 600 punkti on märk heast rahvusvahelisest klassist.

Matise tulemused: 50m selili 26,24 6.koht (639 FINA punkti) ; 100m selili 56,45 (eelujumises 56,31) 5.koht (656 Fina punkti) ; 200m selili 2.03,35 7.koht (636 Fina punkti)

Puhkamiseks aga palju mahti pole, sest juba laupäeval algavad järgmised selle hooaja suurvõistlused-Eest lühiraja meistrivõistlused Tallinnas, KalevSpa 25m ujulas. Seal stardib Swimclubist juba arvestatav esindus- 12 ujujat.

Tõnu Meijel
Keila Swimclubi peatreener

Jaga seda lehte maailmaga: