Ajalugu

Juba neil päevil, kui Keilas Paldiski maanteel käis alles hoogne ehitustöö, otsustati asutada Keilasse ujumisklubi. Peaeesmärgiga anda Keila lastele ja kõigile keilakatele ujumisalast õpetust ning alustada ka ujumistreeningutega. Üheks eesmärgiks ja suureks väljakutseks on leida uus kuldkala nagu oli Indrek Sei. Ja Indrek on läbi ja lõhki Keila mees.

Niisiis. 13.juunil 2000.a. kohtusid Keila Linnavalitsuses tolleaegse linnapea Leino Mägi juhtimisel Jaanus Väljamäe, Paul Tammert, Jaan Sei, ujuja Indrek Sei ning tema treener Tõnu Meijel.

Selle kokkusaamise üksmeelse otsusena sündis uus ujumisklubi KEILA SWIMCLUB.

Klubi presidendiks valiti Indrek Sei ja tegevjuhiks Tõnu Meijel. Lisaks mainituile kuulub klubi juhatusse veel Leino Mägi.

Koheselt sai maha pandud ka tegutsemisplaanid ning asetati eesmärgid. Ja kui 2001a. maikuus Keila Tervisekeskus avati, samal päeval s.o. 25.mail, alustasid ka treeninguid KEILA SWIMCLUBi eliitrühma ujujad. Rühma kuulusid kümmekond ujujat: Indrek Sei, Raiko Pachel, Toni Meijel, Martin Viilep, Sven Schneider, Tarmo Kilk, David van Acker /klubi Prantsusmaal harjutav liige/, Triin ja Berit Aljand, Nino Metsar ja lisaks veel mõned nooremad ujujad.

Kuna Keila Swimclubi ujujad on sinistel radadel teada-tuntud tegijad, siis pole ka imestada, et vabariigi meistrivõistlustelt võeti ligi kolmandik meistritiitlitest ja klubide arvestuses tõusti teisele kohale. Rahvusvahelisel areenil jätkas mehetegusid Indrek Sei, osaledes edukalt EM ja MM finaalides ning 2000a. Euroopa lühiradade MV-l võitis hõbemedali. 2004a. tuli Raiko Pachel kolmekordseks Masters maailmameistriks ning Toni Meijel naases Itaaliast hõbe-ja pronksmedaliga.

Et Keila Swimclubi peamiseks eesmärgiks on ikkagi ujumisõpetuse jagamine ning ujumise kaudu tervisliku eluviisi juurutamine, loodi 2001a. sügisel klubi juurde Indrek Sei Ujumiskool. Juba nimigi ütleb ära, et selles koolis toimub eelkõige ujumise õppimine, lisaks teadmised vetelpäästest, hügieenist, vaba aja veetmisest ning loomulikult soovi korral osavõtt treeningutest. Aasta lõikes harjutab koolis ligikaudu 150 last, lisaks sadakond algõpetuse kursustest osavõtjat. Peamiselt on meie kooli õpilasteks Keila linna lapsed, kuid on ka palju lapsi lähiümbruskonnast ning ka Tallinnast.

Ujumisalast õpetust on antud ka täiskasvanutele ja beebidele koos nende vanematega.

2004a. septembrist laienes Indrek Sei Ujumiskooli tegevus ka Saue Gümnaasiumi ujulasse, kus töötab kaks lasterühma. Eesmärgiks on veelgi laieneda, et võimaldada regiooni lastel moodustada piirkonna lastest tugev ühisvõistkond ning võistelda vabariigi tugevaima ujumisklubi aunimetuse eest.

Indrek Sei Ujumiskoolis hoolikamalt harjutavad võtavad osa vabariigi meistrivõistlustest ning osalevad erinevatel võistlustel ka väljaspool Eestit.

Keila Swimclub korraldab koostöös Keila Linnavalitsuse ning Keila Tervisekeskusega pidevalt ujumisvõistlusi, alates kohalikest ja Harjumaa meistrivõistlustest ning lõpetades Eesti meistrivõistluste ning Eesti-Soome maavõistlustega. 2006a. juunikuus toimus KEILA CUP V juubelivõistlus.

Keila Swimclub on aktiivne Eesti Ujumisliidu liige ning kõik soovijad meiega ühineda on teretulnud!