Tartus, Aura 50m siseujulas 15.-17.juunil peetud 6-osalises vabariigi juunioride ning noorte meistrivõistlustel oli juba esimestest startidest selge, et Swimclubi tugev noortekoondis on valmis üllatusteks. Stardis oli seekord lausa 21 ujujat, 14 tütarlast ja seitse poissi. Klubi osakondades, Jüril ja Kuusalus, tehakse head tööd ning lõppkokkuvõttes 10 medalit ning arvukad finaalikohad, neid kogunes lausa 21, on selgeks kvaliteedi märgiks. Tõsi, klubi ujujad on varemgi noppinud medaleid ning osalenud finaalides. Kuid tänavused 5 kulda, kolm hõbedat ja kaks pronksi on selge märk, et klubis tehakse korralikku ja plaanipärast tööd.

Timothy ja Marcus

Timothy ja Marcus

4 kuldmedaliga oli võistluste edukamate ujujate hulka kuulunud Timothy Hays (2003). Korralikult arenenud, mahukat treeningut tegev mitmekülgne noorujuja võitis oma kullad just rasketel pikematel distantsidel nagu 200m selili, 200m liblikat, 200m kompleksi ja 400m kompleksi. Just mitmekülgsus annab meile lootust oodata kõrgeid tulemusi juba lähituleviks. Samuti tuleb kiita Jürist pärit Marcus Forsel´i (2003) mitmekülgsust ja nakatavat võitlusvaimu. Medalid kõikidest ujumisviisides, seda ei suuda Maarjamaal sugugi mitte paljud. Jätkuvalt jätkab oma arenguteed treener Britta Westholmi õpilane Anete Mooro (2003), kes ikka ja jälle suudab ennast ujuda finaalidesse ning seekord ka pronksile oma paraadalal 100m liblikas. Vabariigi meistrivõistlustel finaalis ujuda pole sugugi lihtne jalutuskäik, konkurents on väga tihe ja kohti finaalis eraldab tihti vaid sajandik osa sekundist. Tänavu said sellega hakkama lisaks eeltoodud ujujatele ka Maarja Katherine Link (2006) 50m selili ujumises, Marie Lindepuu (2002) 50m ja 100m rinnuli ujumises. Ander Ojala (2003) 100m rinnuli ujumises. Kirsiks tordil võime julgelt lugeda teateujumise hõbemedalit poiste 4 x 100 m kombineeritud teateujumises. Meeskonna liikmed Timothy Hays, Marcus Forcel, Ander Ojala ja Kai Robert Tiede tõid Keila Swimclubi selle tubli ujumisega suurele pildile.

Päris lõppenud meie hooaeg veel pole. Juba laupäeval, 29.juunil k.a. asuvad võistlustulle noored ujujad hooaja viimasel võistlusel Euronics Junior Keila CUP V ja eks ikka koduseinte toetusel.

Toredat suve kõigile- ujujatele, treeneritele ja perekondadele.

Tõnu Meijel
Peatreener

Jaga seda lehte maailmaga: