15.-17.novembril kees Sõle tn 25m ujulas vesi kolm päeva järjest. 2019.a. Eesti Juunioride ja Noorte Lühiraja Meistrivõistlused on selja taga. Hommikul ujuti eelujumised ja õhtul finaalid. Medaleid oli nõudlemas veidi alla 400 noore ujuja. Arvestust peeti kahes vanuseklassis: Juuniorid- Neiud  sa. 2003 – 2004  ja Noormehed sa. 2002 – 2003 ning Noored – Tütarlapsed sa. 2005 ja nooremad ning Poisid sa. 2004 ja nooremad.

Anete Mooro III kohal.

Keila Swimclubi 20 noorujujat, 14 tütarlast ja 6 noormeest tõestasid oma väga südika esinemisega, et meie klubi on jätkuvalt vabariigi ujumise parimate klubide hulgas ning ükski finaal naljalt ilma Swimclubi esinejateta ei toimu. Kokku ujuti finaalides lausa 23 korda. Neidudest Anete Mooro (sa 2003)  ujus lausa 4 finaalis, Gerly Herodes (sa 2003) 3 finaalis ja tütarlastest Maarja Katherine Link (sa 2006) 4 finaalis, Kirke Madar (sa 2007) 3 finaalis, Janeli Luts (sa 2006) 3 finaalis, Emma Sofia Lootus  (sa 2007) 1 finaalis. Noormeestest pääses finaalides osalema Ander Ojala (sa 2003) kahel korral ja Gert Herodes (sa 2002) 1 korral. Poistest ujus Kai Robert Tiede (sa 2004) kahes finaalis. Eraldi tasub veel ära märkida, et ujuti kokku 15 teateujumises ning medalikohad olid nii mõnegi korda käeulatuses. Kohad teateujumise ikka esimese 8 võistkonna seas.

Medaleid riputati Swimclubi ujujatele kaela 5 korral. Gerly Herodes võitis hõbeda neidude arvestuses 100m rinnuli ajaga 1.15,02.  Vägitükiga sai hakkama meie Anete Mooro, kes võitis koguni kolm pronksmedalit: 100m vabalt ujumises 59,03, 100m liblikujumises 1.05,53 ja 200m vabalt ujumises 2.08,56. Siinjuures väärib eraldi märkimist Anete 100 ja 200m vabalt ujumise tulemused, kus lisaks heale ajale olid ka FINA punktid üsna kopsakad, 616 ja 633. FINA 650 punkti on selline piir, mis hakkab lubama noori ujujaid esindama koduvabariiki rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Ehk teiste sõnadega, Anete koputab üsna tugevalt vabariigi noorte ujumiskoondise uksele, vaja on siis ka nüüd jalg ukse vahele panna.

Õnnitledes kõiki tublisid ujujaid ei unusta me ka ära märkimast nende treenereid Britta WestholmMarianne Seiman ja Toni Meijel ning loomulikult ka teisi klubi treenereid, kes teevad head koostööd ja aitavad noori ujujaid ette valmistada, et nad saaksid klubi koondises edukalt startida. Ühtlasi avaldame tunnustust ka ujulatele, kus lapsed treenivad, omavalitsustele, kes laste sportimist igati toetavad ning muidugi ka perekondadele.

Võistluskarusell pöörleb aga hoogsalt edasi,  käesoleval aastal toimuvad veel Harjumaa koolide teateujumise võistlused, klubi Jõuluvõistlus ning parimatele veel ka Eesti Lühiraja Meistrivõistlused. Ja peale seda saavad ujujad ja treenerid nautida väljateenitud Jõulupuhkust.

Tõnu Meijel
Peatreener

Jaga seda lehte maailmaga: